dyplom mistrza Laur Konsumenta

Firma Interior posiada status DOBRA FIRMA i jest laureatem nagrody:
Laur Konsumenta

Zapraszamy do salonu kominkowego Reda, ul. Gdańska 4
tel/fax: (0 58) 678 83 22
tel. kom. 513 193 984
e-mail: interior@hot.pl

Centrum Kominkowe

Kominek jest jednym z najtańszych źródeł ciepła dla całego domu pod warunkiem, że został on prawidłowo zaprojektowany i wykonany.

Przydatne informacje o montowaniu palenisk grzewczych

Właściwie zaprojektowane i zamontowane palenisko powinno służyć przez wiele lat. Dlatego obudowę wykonuje się z trwałych, najlepiej naturalnych materiałów takich jak marmur, piaskowiec, granit bądź też kafle kominkowe. Wszystkie materiały izolacyjne powinny być odporne na działanie wysokiej temperatury.

Wielkość obudowy i jej kształt dobierana jest do wielkości pomieszczenia z uwzględnieniem osobistych upodobań przyszłego użytkownika.

Wielkość i moc cieplna paleniska grzewczego zależy głównie od kubatury ogrzewanych pomieszczeń.

Kominek powinien być postawiony na stabilnym podłożu najlepiej na wylewce betonowej.

Czym palić w kominkach?

Wkłady grzewcze przystosowane są do palenia wszelkiego rodzaju drewnem i brykietami z trocin. Jako najlepsze rekomenduje się: grab, brzoza, buk. Dobrze pali się również dąb, ale należy go mieszać z brzozą, bukiem lub grabem, gdyż sam dąb wydziela kwasy, które szkodliwie wpływają na ścianki paleniska i skracają jego żywotność. Drewno powinno być sezonowe. Wilgotne drewno jest niskokaloryczne, powoduje powstawanie dymu oraz sadzy na szybach, pogarsza również prace paleniska.

Uwaga!

Nie należy palić drewna malowanego, klejonego, impregnowanego oraz koksu, plastików, płyt paździerzowych i innych odpadów. Nie zaleca się palenia drewnem iglastym ze względu na zawartość dużej ilości substancji smolnych, które osadzają się podczas palenia na ściankach paleniska i w kominie (wymaga częstego czyszczenia).

Efektem spalania zabronionego paliwa jest wydzielanie się kwasów oraz metali ciężkich, które mają szkodliwy wpływ na palenisko skracając jego żywotność, powodując pękniecie, rozszczelnienie i uszkodzenie elementów konstrukcyjnych.